BOS_021 Warto znać zamiary osób, które silnie wpływają na naszą sytuację i sukcesy

It is worth knowing the intentions of people who strongly influence our situation

< Powrót

BOS_021 Warto znać zamiary osób, które silnie wpływają na naszą sytuację i sukcesy

 

Klient miał intuicję, że życzliwa dotąd i ważna dla jego biznesowego powodzenia osoba [1] ma zamiar go wykorzystać przez sprytny manewr biznesowy. Na bazie tego incydentu zrobiliśmy wnikliwe rozpoznanie:

  1. na ta intuicja jest trafna?
  2. jeśli jest trafna, to dlaczego ta osoba [1] zmieniła nagle swoje podejście?
  3. jak należy zmienić własne strategie w tej relacji?

 

Ad.1.  Trafność intuicji klienta

Intuicja klienta okazała się w 100% trafna. Jak do tego doszliśmy nie będę opisywał, gdy jest to:

  1. skomplikowane
  2. służy temu metodologia Zaawansowanego Rozpoznania Zjawisk Dyskretnych i ponieważ jest ona naszą istotna przewagą rynkową na tym kończę wątek JAK?

Aby jednak czytelnik mógł wyciągnąć maksimum możliwych korzyści z tego artykułu zostawiam istotne wskazówki.

#1.

Należy monitorować zmiany zamiarów wszystkich osób, które mają bardzo duży wpływ na naszą sytuację i cele.

Nawet niefachowy monitoring tych zjawisk kieruje na nie naszą uwagę i to już jest postęp. A dla osób, które chcą zwiększyć swoje umiejętności w tym zakresie prowadzimy bardzo praktyczne treningi.

 

#2.

Nawet „absurdalne” a także „”subtelne” podpowiedzi naszej intuicji warto sprawdzać.

 

Ad. 2. Dlaczego osoba [1] zmieniła nagle swoje podejście?

No cóż, zmieniły się w istotny sposób jej uwarunkowania. Osoba [1] jest rasowym biznesmenem i osobiste sentymenty są dla niej mniej istotne niż korzyści i zyski. Za kilka tygodni dojdzie do spotkania mojego klienta z osoba [1] i będziemy już uważnie monitorować zmiany w podejściu tej osoby. Umiemy to robić bez zwracania jaj uwagi na nasze działania (w legalny i etyczny sposób).

 

Ad. 3 Jak należy zmienić własne strategie w tej relacji?

Na razie wszystko wskazuje na to, że propozycja, którą dostanie mój klient dostanie będzie atrakcyjną pułapką. Zapewni ona klientowi krótkoterminowa korzyści i zaowocuje długoterminowymi stratami radykalnie przekraczającymi te korzyści. Gdyby klient nie pozyskał świadomości tej pułapki, to zapewne propozycję chętnie by przyjął. Oczywiście sytuacja może do spotkanie jeszcze ulec zmianie. Jednak teraz jesteśmy już wybudzeni i będziemy ją uważnie monitorować.

 

Wnioski:

  • W obszarach o dużym znaczeniu warto mieć możliwie pełny i trafny obraz sytuacji. Sztuką jest jednak trafnie określić te obszary zwłaszcza wtedy, kiedy są nowe i nieoczywiste.
  • Taki obraz sytuacji powinien być regularnie aktualizowany w zależności od tego, jak dynamicznie zmienia się sytuacja
  • Incydenty takie jak tu opisany, są doskonałą okazją do dokonania okresowego odświeżenia własnego rozumienia sytuacji = co się zmieniło, szanse, zagrożenia …
  • Jeśli w trakcie takich rozpoznań i analiz dojdziesz do wniosku, że czegoś nie wiesz, to jest to tylko niewygodne. Ta niewygoda wybija cię ze złudzenia, że rozumiesz dobrze własną sytuację. A złudzenia w biznesie oraz w życiu są szkodliwe a potencjalnie nawet groźne.
  • Złudzenia lubią ludzie słabi (sercem lub umysłem). Ludzie silni lubią prawdę a zwłaszcza taką, która jest niewygodna. Tutaj właśnie są największe przestrzenie na postęp.

Serdecznie zapraszam do kontaktu.

Chętnie prowadzimy rozmowy o redukcji zagrożeń oraz wzrostach korzyści i zysków w oparciu o to, co możemy dostarczyć klientom:

biuro@TMTgroup.pl   www.TMTgroup.eu

 

 

Dodaj komentarz

Komentarz będzie widoczny po zatwierdzeniu