Filary skuteczności naszych działań

Pillars of the effectiveness of our actions

< Powrót

Filary skuteczności naszych działań

Pillars of the effectiveness of our actions

Nasz sukces najsilniej zależy od 7 obszarów zjawisk. Każdy z tych obszarów może być:

  1. diagnozowany – żeby wiedzieć jak jest 
  2. rozwijany – żeby lepiej wpływał na nasz sukces.

 

1  Świadomość = JAK DOBRZE ROZPOZNAJĘ KLUCZOWE ZJAWISKA?

Jeśli nie jesteśmy świadomi najbardziej istotnych zjawisk, to nasze osiągnięcia i sukcesy, a także porażki po prostu nam się przydarzają. Nie mamy wtedy wystarczająco dobrego kontaktu z tym, co (w nas oraz w naszym otoczeniu) tworzy sytuacje, których doświadczamy. Żeby pisać na komputerze, trzeba rozpoznawać zależność pomiędzy klawiszami a tym, co się pojawia na ekranie. Jednym z częstych powodów trudności jest nasza ułomna świadomość, która nie „ogarnia” kluczowych zjawisk.

2  Energia = CZY MAM WYSTARCZAJĄCO DUŻO ENERGII?

Drugi filar skuteczności to poziom i jakość energii, którą dysponujemy. Każde osiągnięcie wymaga określonego nakładu energii. Jeśli człowiek ma zbyt mało energii lub zbyt mało jej w daną sprawę włoży, to sukcesu po prostu nie będzie nawet jeśli wszystko inne jest dobrze robione. Energia osobista jest u człowieka tym, czym jest kapitał w biznesie. 

3  Decyzja = NA CO JESTEM ZDECYDOWANY?

Żeby trwale ukierunkować nasze działania potrzebna jest decyzja dotycząca tego, co chcemy zrobić lub stworzyć. Jeśli kierowca nie zdecyduje, gdzie chce dojechać, to trudno będzie tak dotrzeć. Decyzje mają swój aspekt intelektualny (myśli) oraz emocjonalny. Po podjęciu prawdziwej decyzji odczuwamy spokój co do tego CO ma być. Pozostaje jeszcze „tylko” kwestia JAK. Niedomknięte decyzje powracają do nas w postaci wątpliwości. Wtedy trzeba uczciwie powrócić do kwestii podjęcia decyzji. Nie zawsze jest to jednak proste. Jest jednak zawsze możliwe przy zachowaniu pełnej uczciwości i warunków w punktów 1-2. 

4  Zasoby = CZEGO KONIECZNIE POTRZEBUJĘ?

Do określonych osiągnięć potrzebne są konkretne zasoby. Mogą to być: wykształcenie, certyfikaty, umiejętności, pieniądze, znajomości. czas, praca itd. Braki w posiadanych zasobach można częściowo skompensować stosując inne strategie ale nie wszystkie braki.

5  Strategie = JAK TO ZROBIĘ?

Najczęściej ludzie i firmy nie używają tych strategii, które są aktualnie najlepsze. Oznacza to, że pracują na swoje osiągnięcia, więcej ciężej i dłużej niż to jest konieczne. Czasami jednak korzystna zmiana strategii nie jest prosta i oczywista. Warto to jednak sprawdzić. 

6  Ograniczenia – CO CI PRZESZKADZA?

Ograniczenie, bloki, przeszkody to różne nazwy na tą samą grupę zjawisk. Zjawiska te trzeba precyzyjnie rozpoznać, wykorzystać lub uwolnić aby nie hamowały naszego postępu. Praca przy aktywnych ograniczeniach przypomina jazdę samochodem przy zaciągniętym hamulcu ręcznym.

7 Okoliczności – JAK KORZYSTNE SĄ OKOLICZNOŚCI W KTÓRYCH DZIAŁASZ?

Działamy w okolicznościach korzystnych, neutralnych i niekorzystnych. Nasz sposób działania musi być dostosowany do charakteru okoliczności. Można także zmieniać charakter okoliczności. Można zmieniać nawet swój LOS. 

 

Tym którzy chcą szybciej wyjść z uciążliwych trudności i łatwiej sięgnąć po atrakcyjne, dla nich, osiągnięcia oferujemy:

1  precyzyjne diagnozy

2 doradztwo, coaching i krótkie treningi

3 Indywidualne Programy Sukcesu 

biuro@TMTgroup.pl 

 

Dodaj komentarz

Komentarz będzie widoczny po zatwierdzeniu