BIZ-T_018 Analiza konkurencji i otoczenia

Analysis of competition and the environment

< Powrót

BIZ-T_018 Analiza konkurencji i otoczenia

BIZ-T_018  Analysis of competition and the environment

Analiza konkurencji i szersza analiza otoczenia, w którym organizacja działa jest doskonałym stymulatorem i kierunkowskazem do jej rozwoju. Wiele firm nie robi takich analiz gdyż nie wie jak zdobyć i przetworzyć potrzebne do tego informacje. Pewna ilość firm nie robi takich analiz gdyż zaburzyły by one usypiającą wygodę ich istnienia. Ale za to drugie podejście trzeba będzie, prędzej lub później, zapłacić.

Zamieszczamy tutaj fragment analizy konkurencji, która przeprowadziliśmy na zlecenie jednego z naszych klientów. Pominęliśmy opis akcji, którą podjęliśmy po rzetelnym rozpoznaniu sytuacji.

Firma [0-082] przeprowadzała bardzo duże, proefektywnościowe zmiany w swoim sposobie działania. Zmiany te napotkały na opór pracowników gdyż nowy sposób działania firmy:

  • dużo silniej promował finansowo najlepiej sprzedających pracowników
  • ograniczał dowolność sposobu pracy na rzecz dobrze zdefiniowanych wzorców.

Posunięcia zarządu spowodowały silny wzrost niezadowolenia u pracowników. Te nastroje wykorzystała konkurencja, która po cichu zaczęła rozmawiać z niektórymi z nich i namawiać ich do opuszczenia swojego dotychczasowego miejsca pracy czyli firmy [0-082] i przejścia (wraz z klientami) do nowej firmy [0-106]. Namowy były skuteczne i licząca się grupa pracowników odeszła z firmy w sposób, który kompletnie firmę zaskoczył. W tamtej sytuacji nie mieliśmy jeszcze pewności, kto stoi za nagłym i niespodziewanym odejściem dużej grupy pracowników. Na bazie tej sytuacji przeprowadziliśmy analizę porównującą obie firmy .

 

N-I-21_Analiza_konkurencji_i_otoczenia_Kazimierz_F_Nalepa_www.TMTgroup.pl

 

Diagnoza -> Decyzje -> Działanie –> Zyski i inne korzyści

Wspieramy naszych klientów na każdym etapie procesu biznesowego, od diagnozy począwszy do stabilizacji wyższego poziom korzyści. Razem z Klientem wybieramy taki sposób zwiększania Kluczowych Parametrów jego Sukcesu, który jest optymalny.

 

Chętnie odpowiemy na pytania o zakresach oraz wielkości tych korzyści,

które możemy Państwu dostarczyć.

Proszę pisać na: biuro@TMTgroup.pl

 

 

.

 

Dodaj komentarz

Komentarz będzie widoczny po zatwierdzeniu